Renkli Bir Hayat…Blogu açar açmaz yazacağım yazıyı 2015’in son yazısı olarak yazmam ne kadar doğru bir karar oldu bilmiyorum. 🙂 En azından daha fazla ertelemeyip aynı yılda yazmış olmama dikkati çekerek kendimi aklıyorum 🙂

Renkli Bir Hayat’ı Nasıl Buldum?

Blog açmaya karar verdiğim zaman aklımda Çiler Yeşildağ’ın Kişisel Blogu adı vardı ve bu isimle blog ailesine katıldım. Fakat bir gün eşimin sitesinden (Piyasaanketi.com) esinlenerek “Neden senin siten bu kadar ayrıntılı. Ben de .com’lu bir site istiyorum.” demeye başladım. Eşim de “Tamam istediğin bir isim söyle, sana da açalım.” dedi. İşte o anda isim arama maceram başladı. Aklıma gelen, beni ve blogumu temsil edecek isimleri eşime söylüyordum. O da bilgisayardan alınıp alınmadığına bakıyordu. Bir gün isim düşünür halde bulaşık yıkarken öyle bir dalmışım ki anlatamam ee kolay değil isim arıyorum 🙂 Neyse birden “Buldum” diye bağırdım. Eşim de “Ne oldu, neyi buldun” dedi. Ben de “Renkli Bir Hayat” “Evet tam da bu isim olmalıydı” dedim. Hemen bilgisayardan baktı ve henüz bu ismi alan yoktu tabi bende sevinç çığlığı 🙂 Hemen eşimin çalıştığı firma olan aynı zamanda sitemin tasarımını yapan Datakolay.com u aradık. Çok geçmeden renklibirhayat.com benim oldu 🙂  (Buarada Datakolay.com a Teşekkürlerimi bir borç bilirim)

Neden Renkli Bir Hayat?

Sitemde hayatımın her alanını paylaşmak istiyordum. Biraz mutfak, biraz alışveriş, biraz bakım… her şeyden biraz biraz tıpkı hayatımızdaki renkler gibi. Hayatımız da öyle değil mi? Beyez bir ruh haliyle uyanırken bir olayla siyah ya da başka bir renk olmuyor muyuz? Kısaca bir günde birçok renge giriyoruz, tıpkı bir güne birçok işi sığdırmamız, ya da koca bir hayata birçok rengin dahil olması gibi.

İşte tüm bunlar beni Renkli Bir Hayat’a götürdü 🙂

İyi ki de götürdü. 🙂

Renklerin Anlamları

Her rengin bir anlamı var biraz da bunlara bakalım.

MAVİ

mavi

-Sonsuzluk  -Özgürlük  -Sadakat  -Güven  -Bilgelik  -Naziklik …

 

BEYAZ

-Saflık  -Temizlik  -İstikrar  -Soğukkanlılık …

 

SİYAH

siyah

-Güç  -Matem  -Azim  -Karar  -Gizem …

 

YEŞİL

yeşil

-Doğa  -Huzur  -Bereket  -Umut  -Barış  -Özgürlük …

 

KIRMIZI

-Canlılık  -Dinamizm  -Cesur  -Kararlılık  -Tutku

 

SARI

sarı

-Neşe  -Zeka  -İncelik  -Pratiklik  -Yaşam …

 

MOR

-Asalet  -Lüks  -İtibar  -Yücelik  -Güç …

 

PEMBE

-Neşe  -Güven  -Romantik  -Rahatlık …

 

TURUNCU

-Dışa dönüklük  -Heyecan  -Mutluluk  -Çarpıcı  -İç açıcı …

 

GRİ

-Alçak gönüllülük  -DengeUzlaştırıcı  -Ciddiyet  -Hareketsizlik …

 

KAHVERENGİ

-Doğallık  -Olgunluk  -Hassas  -Duyarlı …

 

İşte tüm bu anlamlara bakarak rengimizi ortaya koyamıyoruz değil mi? Çünkü özelliklerimizi temsil eden renkler aynı değil ve bizler, hayatlarımız hep farklı. Zaten aynı olsaydık ne kadar sıkıcı, ürkütücü olurduk sence de öyle değil mi?

Bu yüzden ne diyoruz: Renkli bir hayatımız var bizim 🙂

 

Bir sonraki yazımda (biraz klasik olacak ama bir sonraki yıl:) ) görüşmek üzere..

SEVGİLER…

ciler recepoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir