Minik Uğur Böceğimin İsim HikayesiHemen hemen her kadının çocukluğundan beri ilerde kızım olursa şu, erkek olursa bu ismi koyacam diye kurduğu cümleler, belirlediği isimler vardır. Benim de taaa çocukluğumdan bu yana kızım olursa adı Eylül olacak dediğim çoktur 🙂 Artık Eylül doğumlu olduğumdan mıdır bilemiyorum 🙂 Peki ya erkek? Doğru söylemek gerekirse onu hiç düşünmemiştim 🙂 Neyse aşık oldum, eşimin ailesiyle tanıştım, zamanı gelince de evlendim. işte Kayınbabamlarla tanıştığım o ilk anda bende hiç düşünmediğim erkek ismi belirdi. Tereddütsüz, şüphesiz ilerde bir oğlum olursa ona kayınbabamın ismini verecektim. Bu tamamen Kayınbabama duyduğum hayranlık ve sevgimdendi.

Velhasıl hamile kaldım ancak cinsiyet belli değil. Benim için erkek ismi hazırdı. Peki ya kız ismi? Hala Eylül mü istiyordum 🙂 o kendinden emin “Ben Eylülden başka isim koymam” diyen Çilerin fikri bir anda değişmişti 🙂 daha doğrusu hamile olduğumu bilmeden Eylül isminden vazgeçmiştim 🙂

Aklımda Güneş ya da Mavi isimleri vardı 🙂 Hatta Bodruma gittiğimiz bir gün bir fuara denk gelmiştik. yan yana duran iki minik stantın isimlerinden ilki Mavi diğeri ise Güneşti 🙂 görür görmez koşup “Aşk hadi fotoğrafımızı çek” demiştim 🙂 eşim de gülümseyerek birkaç poz çekmişti.

kizimin isim hikayesi

Bu tatlı tesadüften bir ay sonra bir rüya gördüm. O zamanlar acaba hamile miyim? sorusunu uyandıracak belirtilerim de vardı ama ben eşimin ısrarlarına rağmen gidip test yaptırmıyordum. Neyse bir gece rüyamda boş bir odada tatlı mı tatlı bir kız çocuğu gördüm. Karşısına oturup minik ayaklarına doğru top atıyordum. “Güneş hadi tut” diye sesleniyordum. Öyle güzel ve etkileyici bir rüyaydı ki anlatamam. Sabah bunu eşime anlattım o gün de eşim evdeydi. Hadi test alalım diye ısrar etmeye başlayınca akşam 19.30a kadar kendimle inatlaştım sonunda rüyanın etkisiyle ikna oldum ve test almaya gittik. Yolda eğer hamileysem ve kızım olursa adını Güneş koymak istediğimi söyledim eşime. O da kabul etti. Eve geldik testi yaptık. Sonuç pozitif 🙂 Evet hamileydim hem de 6 haftalık 🙂 peki acaba gerçekten kızım mı olacaktı. İşte bu sorunun cevabı için 11-12 hafta bekledik. Sürpriz bir şekilde kızımızın olacağını öğrendik. (daha önceki yazılarımda nasıl öğrendiğimi yazmıştım) yani benim rüyam gerçek olmuştu. Meğer Güneş diye seslendiğim o minik, tatlı kız benim kızımmış.

günes bebek

İşte böylece Minik Uğur Böceğimizin ismi netleşmiş oldu.

günes isminin anlami

Şimdi 31. haftamızdayız. Evimize, hayatımıza, yüreğimize, dünyamıza Güneşin doğmasını bekliyoruz.

kizimin ismi

Tek isteğim Güneşime zamanında, sağlıkla kavuşmak.

bebeğimin adi

Allah dileyen isteyen herkese yaşatsın bu mutluluğu.

günes bebek

Minik gün ışığı ve annesinden kocaman Sevgiler…

bebeğimin ismi

ciler recepoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir