Kına GecemizAnlatmaya taa en baştan başlıyım. Kına yapmaya son anda karar verenlerdeniz malesef. Bu yüzden mekan işi bizi baya yordu. Gördüğümüz her yere geçiyorduk ama her yer o gün doluydu. Bir gün yine harbiyede dolaşırken aaa Naim neden biz beni ilk defa yemeğe götürdüğün yere bakmıyoruz. Hem manzarası da salonu da çok güzel diyince Naim: orası kesin tutulmuştur. Boşuna gitmeyelim dediyse de ben tutturdum bir kere gidecektik. Başka çare yoktu. Hemen Zirve Restaurantın yolunu tuttuk ve Yusuf beyle görüştük. Ajandaya bir bakıyım dolu heralde dedi. tabi ben üzüldüm. Sonra aa boşmuş diyince ben bir sevindim anlatamam 🙂 Hemen konuşup anlaştık 🙂 Her işte bir hayır varmış dedim kendi kendime. Gerçekten bu yerden başka bir yer istemiyordum. Hem benim için de çok anlamlı bir yerdi. Malum ilk yemek ilk hediye.. 🙂

Neyse mekan işini hallettiğimize göre hemen kınalık bakmalıydım. Aklımda kırmızı renk vardı. Çünkü kına ve düğünde konseptim uğur böceğiydi 🙂 Düğün için gelinliğimi diktirdiğim yere Gökhan abiye gittik. Nasıl bir şey istediğimi anlattım ve eliyle koymuş gibi getirdi. Sadece birkaç dokunuşa ihtiyacı vardı 🙂 Şans bizden yanaydı adeta.

Her şey hazırdı. Mekan, organizasyon, orkestra, kınalık her şey içime sinmişti. Kına günü sabah arabayı süsletmek için çiçekçiye gittik. Demin dedim ya konseptim uğur böceğiydi diye. İşte bu yüzden uğur böcekli bir şey yaptırmak istiyordum arabaya. Bunu Naim’e söylerken arkamdan çiçekçi beni duymuş gibi elinde uğur böceği sticgerları bunlardan da koymamı ister misiniz diye sordu. Ben kendimi kaybedip evettt diye bağırdım 🙂 Naim de bak onlar da seni seviyormuş diye gülümsedi 🙂

 arabamızın süsü yapılırken Naim'e aşk uğur böcekleriyle ilgili bir şey koyalım lütfen dedim boşver demeye kalmadan çiçekçi sticker da koyuyum mu dedi bir baktım elinde uğur böcekli stickerlar tabiki evett diye bağırdım güldük :)

İşimiz bitince de kuaföre geçip hazırlanmaya başladım. Kuaförüm Mumanstı. Gerçi kuaför aşamasını ayrı bir posta yazacam 🙂 Neyse eğlenceli bir kuaför macerasından sonra Naim gelip bizi aldı. Ordan dış çekime gittik. Fırtına fotoğrafçıyla bol kahkahalı bir çekim gerçekleştirdikten sonra da kınalığımın fiyonku için Gökhan abiye gittik. tabi ben öyle yakınmış gibi anlatıyorum ama her şey tam ters istikametteydi. Salon dersen Harbiyede, Gelinlik dersen Samandağda 🙂 neyse Gökhan abi harika fiyonkumu taktıktan sonra bizi salona uğurladı.

gelinlikte tercih gökhan gelinlikti. gökhan abi inanılmaz becerikli biri her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündü bizimle birlikte o da çok uğraştı. dış çekim sonrası kesin geleceksiniz dedi biz de söz dinledik geldikkk :)

Biz yoldayken kardeşim haydi herkes geldi. Gelin de eğlence başlasın diye aradı. ee tabi bizim için eğlence çoktan başlamıştı bile. Arabada kız kardeşim ve Naimin kız kardeşi vardı nasıl başlamasın 🙂

davullarla şarkılarla zılgıtlarla salona geçtik :)

Davullarla, şarkılarla, zılgıtlarla salona geçtik. Herkes alkışlıyordu. Herkes harika görünüyordu.

 

ve nişan şarkımız olan kalbimin tek sahibi şarkısında dans ettik. şarkının her sözü bize uygundu bu yüzden tercih ettik :)

ve nişan şarkımız olan Kalbimin tek sahibi şarkısında dans ettik. Şarkının her sözü bize uygundu bu yüzden tercih ettik 🙂

Danstan sonra çılgınlar gibi oynadık eğlendik:) çünkü bu bizim gecemizdi.

Sırada kına sürme aşaması vardı. Arkadaşlarım kardeşlerim çok güzel bir kına grubu hazırlamıştı. İzle izle doyamadım. Sonra bizi de ortalarına alıp bir güzel döktürdük 🙂 Oyunumuz bitince de kayınvalidem ve kayınbabam zılgıtlar eşliğinde kınamızı sürdü.

hadi buyrun yakılsın kınalar :) hı bu arada avucumu hemen açmadım :) siz de açmayın :)

Hadi buyrun yakılsın kınalar 🙂 hı bu arada avucumu hemen açmadım 🙂 siz de açmayın 🙂 (Bizim buralarda altın veye para almadan avuç açılmaz )

sıra naimde. kınamızı benim isteğim üzerine kayınvalidem ve kayınbabam yaktı :)bu arada naim de babamdan para alana kadar parmağını vermedi :)

Naim de babamdan para alana kadar parmağını vermedi 🙂

 

kına sürüldükten sonra da kaldığımız yerden devam ettik :)

Kına sürüldükten sonra da kaldığımız yerden devam ettik 🙂

 

Daha ne anlatıyım ki 🙂 o geceden geriye bir sürü fotoğraf ve güzel anılar kaldı 🙂

herkesin yüzünde bir gülümseme herkes çok eğlenmişti :)

Hani daha önceki yazılarımda demiştim ya ailemiz genişliyor diye 🙂 Evet ailemiz genişliyor artık iki annem, iki babam, iki kız kardeşim, iki ablam, iki abim,  beş tane yiğenim… var 🙂

 

Mutluluklar paylaşılınca bulaşır, güzelleşir, anlam kazanır bu yüzden paylaştım sizlerle 🙂

Yüzünüzden gülücükler içinizden mutluluk hiç eksik olmasın..

SEVGİLER..

 

 

 

ciler recepoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir