Gelin AlmaBizim buralarda adettendir. Düğün günü gelin evden gelinliğiyle birlikte davul zurna eşliğinde çıkar. Benim gibi geleneklerine önem veren biri bu adeti yerine getirmezse olmazdı 🙂 yalnız ben gelin alma işinin sabah yapılmasını istedim. Çünkü kuaförden hemen sonra dış çekime gitmeyi tercih ettim. Bir de biz klip çekecektik. İşimiz ne zaman biter bunu kestiremedik. Gelin alma işini de yapmak istiyordum bu yüzden riske atmadım sabah yaptım. Tabi tercih meselesi. Bu yüzden sabahtan kuaförüme gidip geçici bir saç modeli yaptırdım. Ağlayacağımı bildiğim için de hiç makyaj yaptırmadım.

sabah-gelin-alma

Kuaförde hızlıca gelinliğimi giydim. Fiyonkunu bile tam takamadık çünkü çok az vaktim vardı. Damat tarafı gelmek üzereydi. Kuafördeki işim bitince de hemen eve geçtim. Ailem, arkadaşlarım beni evde bekliyordu. Bol bol fotoğraf çekildik.

sabah-annem-babamAnnem ve Babam. Benim için evden ayrılmak çok zor olacaktı. Özellikle evde hep annemle zaman geçiriyor, dertleşiyorsak yani her şeyi birlikte arkadaş gibi yapıyorsak bu annem ve benim için daha zor olacaktı.

sabah-odamEvin her yerinde bol bol fotoğraf çekildim. Burası da kardeşimle kaldığım, vaktimin çoğunu geçirdiğim odam.

Ben yukarda fotoğraf çekilirken davul zurna sesleri duyulmaya başlandı. Zaman gelmişti artık baba evinden çıkıyordum.

sabah-eğlence

Aşağda herkes oynuyordu. Ben de o sıra son hazırlıklarımı yapıyordum.

sabah-damatlık

Yine adettendir öyle hemen damata damatlığı verilmez 🙂 Kız kardeşim ve yiğenim eniştelerinden para aldıktan sonra damatlığı verirler. Ben de o sıra babamla birlikte kapının arkasında olanları izliyordum 🙂

sabah-gelin

Babamın kolunda aşağı indim. Biraz oynadıktan sonra ayrılık zamanı gelmişti. Duygusal anlar başlamıştı yani.

sabah-veda

Babam damata iyice tembih etti 🙂 Kızını üzmeyeceği sözünü alınca da beni ona emanet etti.

sabah-annem

Benim için en zor an gelmişti. Hatta bu satırları bile gözü yaşlı yazıyorum 🙁 Annemden ayrılmak çok zor olmuştu bu yüzden çok ağlamıştım.

sabah-gidiş

Hem ağlarım hem giderim misali..

Yolda bolca ağladıktan sonra Naim beni kuaföre bıraktı. Arkamdan kardeşlerim ve arkadaşlarım geldi. Klip çekecektik. Bu yüzden toparlanmam gerekiyordu. İşte böyle kızlar düğün gününde ani duygusal değişimler yaşayabiliyorsunuz.

Son olarak bekarlara bir tavsiyem olacak: Baba evinde kaldığınız sürece tadını çıkarın. O sıcacık aile yuvasına doyun yani. Sonra bir gün hayat arkadaşınızı bulduğunuzda ağlasanız da gidiyorsunuz..

 

 

Sizin oralarda da böyle gelenekler var mı? paylaşırsanız sevinirim.

SEVGİLER..

ciler recepoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir