Bolu’da bir günMerhabalar. Ne zamandır Abant ve Yedigölleri merak ediyordum fakat bir türlü fırsatını bulup gidemiyorduk. Taa ki geçen haftaya kadar. Geçen hafta bir sınav için Sakarya’ya gitmemiz gerekti. İşte fırsat bu fırsat diyerek araya Boluyu da sığdıralım dedik ve başladık plan yapmaya. Cumartesi ve pazar günü sınavım vardı bu yüzden Bolu’ya pazartesi gidecektik.Pazartesi sabah erken uyanıp yola çıktık çünkü göreceğimiz bir sürü yer vardı ve sonbahar olduğu için günümüz kısaydı. Keyifli yolculuktan sonra ilk durağımız Abant gölüydü.

Abant Gölü

kartposterlik yer Abant

kartposterlik yer: Abant

Öyle güzel bir yer ki anlatamam gölün çevresinde kayın,göknar, çam ağaçları,  yabani meyve ağaçları, çiçekler size kollarını açıyor ve burdayken doğanın bir parçası olma ayrıcalığını hissediyorsunuz.

Peki gölü nasıl gezeceğiz? Biz özel aracımızı kullandık. Çünkü çok vaktimiz yoktu daha Yedigölleri ve Gölcük gölünü gezecektik. Özel araç dışında sizi faytonlar atlar karşılıyor bunları da tercih edebilirsiniz ya da “bol vaktim var. Ben doğayla daha bir iç içe olacam.” diyorsanız kesinlikle yürümeyi tercih edin.

Yemek konusuna gelince tercihiniz kuşkusuz Alabalık olmalı. Biz sabah orada olduğumuz için balığı Gölcük gölünde yedik çok da lezzetliydi şiddetle tavsiye ederim.

Fotoğraflara geçmeden önce balayı arayışlarında olanlar ya da  hangi mevsimde gidelim diye düşünenler varsa hemen söylüyorum konaklamak için çok güzel şirin butik otelleri var listenizin başına alın derim 🙂 balayı dışında gidecem de ama ne zaman gidecem diyenler için tabiki sonbahar kesinlikle sonbahar çok eminim sonbahar 🙂

işte sonbaharda Abant..

 

arabadan indim ve koşmaya, uçmaya, zıplamaya başladım. öyle özgürdüm ki anlatamam.

Arabadan indim ve koşmaya, uçmaya, zıplamaya başladım. Öyle özgürdüm ki anlatamam.

siz siz olun benim yaptığım gibi nasıl olsa fotoğraf makinesinde pil var diyip kontrol etmeden çıkmayın. sonra orda pil bulamaz telefon şarjı kadar fotoğraf çekilirsiniz :)

Siz siz olun benim yaptığım gibi nasıl olsa fotoğraf makinesinde pil var diyip kontrol etmeden çıkmayın. Sonra orda pil bulamaz telefon şarjı kadar fotoğraf çekilirsiniz 🙂

sadece yeşili değil her rengi barındırıyor abant.

Sadece yeşili değil her rengi barındırıyor Abant.

 

ahhh bu pozu vermek için kaç defa havalara uçtum sayamadım. peki ya eşim kaç defa bu sefer oldu. yeter. hadi. dedi onu hiç hiç sayamadım ya da saymak istemedim :)her seferinde bu son lütfen diyip geçiştirdim. ve işte mutlu son :)

Ahhh bu pozu vermek için kaç defa havalara uçtum sayamadım. Peki ya eşim kaç defa bu sefer oldu. Yeter. Hadi. dedi onu hiç hiç sayamadım ya da saymak istemedim 🙂 her seferinde bu son lütfen diyip geçiştirdim. ve işte mutlu son 🙂

 

Abant için ayırdığımız zamanın sonuna gelmiştik. Sırada Yedigöller vardı orayı da çok merak ediyordum. Görmek için sabırsızlanıyordum. Abant’a veda edip yola koyulduk. Bir saat kadar süren yolculuğumuz Yedigöller yolunda genç bir çiftin bizi durdurmasıyla son buldu. Çift “Yedigöllere mi gidiyorsunuz?” diye sorunca biz de “evet” dedik ve hiç duymak istemediğim şeyi söyledi: “Yol yapım çalışması var yol kapalı boşuna o kadar yol gitmeyin. Biz şimdi ordan döndük” dedi. Bize başka bir yol önerdi ama önerdiği yol hem çok kötüydü hem de çok uzundu ve ordan da geçebileceğimizden emin değildik yani orayı da kapatmış olabilirlerdi. Ne yapalım her şeyde bir hayır vardır deyip kaderimize razı olduk. Planda ufak bir değişiklik yapıp Gölcük gölüne gittik.

 

Gölcük Gölü

işte Gölcük gölü

İşte Gölcük gölü

Doğa harikası olan bir başka gölle karşı karşıyayız. Planımız değiştiği için bol bol vaktimiz vardı bu yüzden gölü yürüyerek gezdik hem bir sürü  fotoğraf çekildik hem de temiz havasını doya doya içimize çektik. Burda da sonbaharın her rengini barındıran ağaçlar,sararmış yapraklar vardı. Büyük bir keyifle gölü dolaştık, Abanta sabah vardığımız için yiyemediğimiz Alabalığı burda bulunan restaurantta odun sobasının yanında hoş bir ortamda yedik.

İşte Gölcük gölünden kareler..

Gölcük gölüne giderken bu manzarayı görür de durmaz mıyız :) yaprak yağmuru yağdırdık, koştuk,güldük meşhur pozumuzu bile burda verdik :)

Gölcük gölüne giderken bu manzarayı görür de durmaz mıyız 🙂 yaprak yağmuru yağdırdık, koştuk,güldük meşhur pozumuzu bile burda verdik 🙂

her şey bir bütün sanki.. bir şeyi yok ederseniz uyum bozulacak gibi.

Her şey bir bütün sanki.. Bir şeyi yok ederseniz uyum bozulacak gibi.

Doya doya sohbet ettik :)

Doya doya sohbet ettik 🙂

huzurdu burası. metropolden,trafikten,sıkıntıdan stresten her şeyden uzak ruhunuzu dinlendireceğiniz,güzel planlar yapabileceğiniz yerlerden birisi.

Huzurdu burası. metropolden,trafikten,sıkıntıdan stresten her şeyden uzak ruhunuzu dinlendireceğiniz,güzel planlar yapabileceğiniz yerlerden birisi.

yaprakların rengine güzelliğine bakar mısınız. ben nasıl uzanmıyım hatta en tepeye çıkıp koşmak istiyordum ki arabayı kötü bir yere parketmiştik buna hiç zamanımız yoktu.ben yapamadım ama aklınızda bulunsun siz yapın özgürlüğü saçlarınızda bedeninizde hissedin,doğayı kucaklayabildiğiniz kadar kucaklayın.

Yaprakların rengine güzelliğine bakar mısınız. Ben nasıl uzanmıyım hatta en tepeye çıkıp koşmak istiyordum ki arabayı kötü bir yere parketmiştik buna hiç zamanımız yoktu.ben yapamadım ama aklınızda bulunsun siz yapın özgürlüğü saçlarınızda bedeninizde hissedin,doğayı kucaklayabildiğiniz kadar kucaklayın.

 

 

Yazımı sonlandırmadan önce ufak bazı tavsiyelerde bulunacam.

Öncelikle gitmeden önce hem A hem de B planınız olsun 🙂

Gittiğiniz mevsime göre yanınıza fazladan kıyafet alın. Sonbaharda gidecekseniz atkı,bere,eldiven bulundurun çünkü hava bazı yerlerde sıcak bazı yerlerde soğuk olabilir. Ne olur ne olmaz tedbiri elden bırakmayın 🙂

Fotoğraf makinenizin pillerini kontrol edin hatta yedek pilinizi alın aynı zamanda şarjınız ful olsun 🙂

Yanınıza ufak atıştırmalık şeyler alın. Böyle bir günlük gezilerde yemek yemekle zaman kaybetmek istemeyebilirsiniz 🙂

 

 

İşte bir günlük Bolu gezimiz böylece son buldu. Kim bilir belkide bir daha gelmemiz için bu gelişimizde Yedigölleri göremedik. Ne dersiniz bir sonraki geliş için bahane olur mu?  🙂

 

Unutmayın her anın tadını doya doya çıkarın 🙂 Şimdiden keyifli tatiller..

 

(sizin de söyleyecek anlatacak bir şeyiniz varsa yorum yaparak paylaşabilirsiniz)

RENKLİ BİR HAYATTAN SEVGİLER…

 

 

 

 

 

ciler recepoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir