Biten Rimelleri Değerlendiriyoruz.Merhaba kızlar. Makyajı az ya da çok hepimiz yapıyoruz. ve makyajın olmazsa olmazı olan rimeli çoğumuz kullanıyoruz. Peki kullandık ve bitirdik ya da farklı rimel denemek istedik ve memnun kalmadık. Eee bitti ya da beğenmedim diye hadi çöpe mi diyecez? Tabiki Hayır 🙂 Biraz zahmetli olacak ama işimize yaramaz diye düşündüğümüz parça birazdan vazgeçilmezimiz olacak. Hadi başlayalım.

Rimelleri Temizliyoruz

Malzemeler

Malzemeler

Malzemeler

1 adet Rimel

Ucu sivri olan bir Bıçak

Badem Yağı

 

Malzemelerimiz hazırsa başlayalım. Yukardaki fotoğrafta çok görünmüyor ama rimelin alt parçasında hemen ağız kısmında bir tane tıpa var. Dikkatli bakarsanız  göreceksiniz. İşte o tıpa rimelimiz dökülmesin diye koyulmuş. Rimeli daha rahat temizlemek adına bıçak yardımıyla elimize ve tıpaya zarar vermeden çıkarıyoruz.

 

Tıpayı çıkardıktan sonra...

Tıpayı çıkardıktan sonra…

Evett tıpayı çıkardıysanız zor kısmı başardınız demektir 🙂 Ben tek başıma çıkaramadım bu yüzden eşimden yardım istedim. 🙂 Neyse çıkardıktan sonra rimeli ve tıpayı bir kaba koyuyoruz ve daha rahat temizlenmesi için bulaşık deterjanı ve sıcak su ekliyoruz.

 

Sıcak su ve deterjan ekledikten sonra...

Sıcak su ve deterjan ekledikten sonra…

Bu işlemi yaptıktan sonra bir gün bu şekilde bekletiyoruz. Hatta fotoğrafta gördüğünüz gibi bir süre sonra rimel parçacıkları çıkıyor. Bu yüzden ara ara suyunu değiştirebilirsiniz. Ben öyle yaptım. Bir de bana bir gün yetmedi iki gün bu şekilde beklettim. Aslında gün ile sınırlandırmak doğru olmaz ne zaman temzlenirse o zaman işleminize devam edin derim.

 

İşemimiz bittikten sonra badem yağını dolduruyoruz

İşemimiz bittikten sonra badem yağını dolduruyoruz.

Rimelimizin temizlendiğinden emin olduktan sonra tıpayı takıp şırınga yardımıyla ya da benim yaptığım gibi kağıdı huni şeklinde yapıp rimele yerleştirip ve badem yağını döküyoruz.

 

İçinde badem yağı olan rimelim hazır

İçinde badem yağı olan rimelim hazır.

Veee sonuç 🙂 İşe yaramaz dediğim rimel artık devamlı elimin altında. Makyaj yapmadığm günler kaşıma ve kirpiğime uyguluyorum 🙂 Bence zahmet etmeye değer. Kesinlikle denemelisiniz..

 

 

Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiyle Kalın…

 

 

 

 

 

 

 

ciler recepoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir